KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Grafiskt blad 13128672
nr 1312 8672
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad 52/150, i Soffan. Motivet: 51x68cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:34:18
7/3 09:16:18
700 kr
7/3 11:31:57
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund